تیر ۲۶, ۱۴۰۳

بُراق حامیم

پایگاه خبری تخصصی هنر ایرانی اسلامی

خانه » تازه ترین اخبار روز دنیای هنر » آغاز پیش فروش بلیت کنسرت-نمایش «سی‌صد»

آغاز پیش فروش بلیت کنسرت-نمایش «سی‌صد»

«سی‌صد» سهراب پورناظری

بلیت فروشی پروژه تازه‌ «سی‌صد» سهراب پورناظری از ظهر یکشنبه سوم تیرماه ساعت ۱۲ در سایت ایران کنسرت آغاز می‌شود.

 

به گزارش پایگاه خبری هنری بُراق حامیم، سهراب پورناظری که در سال ۱۴۰۱ کنسرت نمایش «سی‌صد» را با داستانی درباره کتاب‌سوزیِ نیشابور و نجات شاهنامه‌ها به کارگردانی امیر جدیدی، روی صحنه برده بود، این بار این رویداد را با داستان تازه‌ «گات»، نوشته‌ محمد رحمانیان اجرا می‌کند.

تهمورس پورناظری تهیه‌کننده‌ پروژه «سی‌صد» و بلوبانک حامی این رویداد بزرگ هنری است که توسط موسسه بارانا در مجموعه‌ فرهنگی تاریخی سعدآباد روی صحنه می‌رود.

به گفته سهراب پورناظری، «سی‌صد» با داستان «گات» به دنبالِ برکشیدن مفاهیم کهن و انسان‌‌ساز ایرانی روی صحنه موسیقی و نمایش است.

در تهیه و تولید پروژه جدید پورناظری بیش از ۳۰۰ نفر به طور مستقیم حضور دارند.

داستان «گات» درباره مبارزه و مقاومت مردم شیراز در مقابل لشگر مغول است. مردم شیراز در این مبارزه در مقابل ویران کردن تخت جمشید و تصرف جام جم توسط لشگر مغول و ممنوع شدن زبان فارسی در ایران می‌ایستند.

کنسرت نمایش «سی‌صد» با داستان «گات» از خردادماه امسال در مجموعه فرهنگی تاریخی سعد آباد روی صحنه خواهد رفت.

کنسرت نمایش «سی‌صد» کاری از سهراب پورناظری به کارگردانی امیر جدیدی، آهنگسازی تهمورس پورناظری، خوانندگی رضا بهرام، تهیه‌کنندگی محمدحسین توتونچیان و حضور تعدادی از ستارگان سینما و تلویزیون سال ۱۴۰۱ در کاخ سعدآباد اجرا شد. در این اثر هنرمندانی همچون جواد عزتی، مهران غفوریان، دلنیا آرام، ماهور الوند، منوچهر علیپور، عرفان ناصری، نیما سکوت و امیر جدیدی به‌ عنوان بازیگر حضور داشتند.

«سی‌صد» بر اساس نوشته از «ری بردبری» طراحی و تدوین شد و به موضوع کتاب‌سوزی و نسل‌کشی مغول‌ها در نیشابور پرداخت. ایجاد کنش در بطن ذهن مخاطب در حفظ زبان ملی ایرانیان به عنوان مرکز یک‌پارچگی سرزمین، و پیوند دوباره جوانان با موسیقی و شعر اصیل از اهداف این پروژه بود.