تیر ۲۶, ۱۴۰۳

بُراق حامیم

پایگاه خبری تخصصی هنر ایرانی اسلامی

خانه » تازه ترین اخبار روز دنیای هنر »  برگزاری مراسم روز ملی شعر و ادب فارسی در تبریز

 برگزاری مراسم روز ملی شعر و ادب فارسی در تبریز

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از برگزاری مراسم روز ملی شعر و ادب فارسی و تکریم مقام استاد شهریار در تبریز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری هنری بُراق حامیم، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی اظهار کرد: مراسم روز ملی شعر و ادب فارسی و تکریم مقام استاد سیدمحمدحسین شهریار با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور هنرمندان سرشناس کشور ۲۷ شهریور در تالار پتروشیمی تبریز برگزار می‌شود.

وی گفت: این برنامه‌ها در سه حوزه پژوهشی و علمی، تولید محتوا مانند استوری موشن، کلیپ و پوستر و حوزه ترویجی مانند برگزاری نشست‌های ادبی و تولید محتوای ادبی و شعر برگزار می‌شود.

سید محمد حسین بلاغی با بیان اینکه روز ۲۷ شهریور برنامه محوری و اصلی بزرگداشت روز ملی شعر و ادب فارسی برگزار می‌شود افزود: قبل از ظهر این روز مزار استاد شهریار با حضور مردم، اهالی هنر، ادب و شعر در مقبره الشعرا گلباران می‌شود و بعد از ظهر نیز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این همایش ملی در تالار پتروشیمی تبریز برگزار خواهد شد.

وی روز ملی شعر و ادب فارسی را ظرفیتی برای تبریز و معرفی پیشینه غنی و استوار ادبی این شهر و همچنین پتانسیل‌های قدرتمند آن در دوران معاصر برشمرد و بر اهمیت همگرایی و همپوشانی نهاد‌های فرهنگی برای برگزاری باشکوه‌تر آیین‌های ویژه روز ملی شعر و ادب فارسی و روز بزرگداشت استاد شهریار تاکید کرد و گفت: جزیره‌ای عمل نکردن و همراهی و همگرایی نهاد‌های فرهنگی و اصحاب فضل و فرهنگ اتفاقات مبارکی را در عرصه فرهنگ و ادب رقم می‌زند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: اشعار استاد شهریار دارای مولفه‌های مختلفی بوده و به جرات می‌توان گفت وی در شعر ترکی و فارسی فاخر و کم نظیر بوده و چنین شاعری که مسلط به دو زبان در دوره معاصر باشد بی نظیر است.

وی زمان شناسی استاد شهریار را از دیگر ویژگی‌های این استاد نام برد و اظهار کرد: استاد شهریار به مسائل زمان خود آشنا بود و با توجه به حساسیت به موضوعات اجتماعی، سیاسی، ملی، میهنی و منطقه‌ای آن زمان و درک صحیح از این مسائل بر مبنای آن کنشگری و شعرسرایی کرده و آثار وی اثربخش بود.

مراسم گرامیداشت روز ملی شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد سیدمحمدحسین شهریار بیست و هفتم شهریورماه  با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار پتروشیمی تبریز برگزار می‌شود.

پیان پیام/