تیر ۲۶, ۱۴۰۳

بُراق حامیم

پایگاه خبری تخصصی هنر ایرانی اسلامی

خانه » تازه ترین اخبار روز دنیای هنر » رونمایی از لباس کشورها در المپیک پاریس

رونمایی از لباس کشورها در المپیک پاریس

المپیک ۲۰۲۴ پاریس

لباس ورزشی و رسمی برخی کشورها برای حضور در المپیک ۲۰۲۴ پاریس رونمایی شده است و شاهد رقابت برندهای معتبر جهان در این رویداد هستیم.

 

به گزارش پایگاه خبری هنری بُراق حامیم، پنجم مرداد بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس به صورت رسمی افتتاح می‌شود و زمان چندانی تا شروع سی‌و سومین المپیک باقی‌ نمانده است.

یکی از موضوعات جذاب در المپیک نوع طراحی لباس‌هایی است که ورزشکاران در مراسم افتتاحیه و در طول بازی‌ها بر تن دارند. هر کشوری سعی می‌کند با الهام از رنگ پرچم، فرهنگ و معماری خاص کشور خود لباس طراحی کند. برای المپیک پاریس، برخی کشورها از لباس های خود رونمایی کرده‌اند اما از برخی کشورهای دیگر هنوز خبر رسمی منتشر نشده است.

در رونمایی لباس هر کشور، شاهد عکس‌برداری حرفه‌ای بر روی صحنه یا لوکیشین خاص هستیم که این مسئله باعث می‌شود زیبایی لباس کاملا به چشم بیاید. حتی شاهد استفاده از خلاقیت هم هستیم برای نمونه استرالیا در این دوره دست به کار خلاقانه زده و در آستر کت‌ها نام تمام ورزشکارانی که از سال ۱۸۹۶ تا ۲۰۲۰ مدال طلا گرفته‌اند را درج کرده است.

کمیته ملی المپیک ایران هنوز هیچ خبر رسمی از لباس خود منتشر نکرده و مشخص نیست قرار است رونمایی از لباس کاروان داشته باشد یا خیر. البته در دو المپیک ریو و توکیو، مراسم رونمایی از لباس با حاشیه و انتقادات زیادی همراه بود. نوع رونمایی شکل جالبی نداشت و بسیار آماتورگونه بود که همین مسئله باعث شد لباس ایران در المپیک ریو تغییر کند و انتقاد به لباس ایران در المپیک توکیو فراوان باشد.

با توجه به اینکه کمیته ملی المپیک مدت زمان زیادی را در اختیار داشت تا به فکر لباس کاروان باشد امیدواریم حداقل در این دوره کاروان ایران با لباسی برازنده نام کشور به المپیک برود.

در ادامه لباس رژه و ورزشی برخی کشورها را بررسی می‌کنیم که رونمایی شده‌اند:

 

منبع: ایسنا