خرداد ۳۰, ۱۴۰۳

بُراق حامیم

پایگاه خبری تخصصی هنر ایرانی اسلامی

هادی چوپان

هادی-چوپان

هادی چوپان

هادی چوپان (Hadi Choopan) هنرمند پرورش اندام و بدنساز حرفه ای و ورزشکار پرآوازه‌ کشورمان است که عضو باسابقه تیم ملی ایران است و افتخارآفرینی های ملی چشمگیری را در کارنامه ورزشی اش دارد.

به گزارش پایگاه خبری هنری بُراق حامیم، هادی چوپان، متولد ۴ مهر ۱۳۶۶ در روستای ابنو شهرستان سپیدان استان فارس، بدنساز حرفه‌ای و ورزشکار پرآوازه‌ی ایرانی است. او از سال ۱۳۷۹ ورزش پرورش اندام را شروع کرد و از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵ عضو ثابت تیم ملی بدنسازی ایران بود. او تنها ایرانی و دومین آسیایی پس از سمیر بنوت است که توانسته قهرمان مستر المپیا شود.

هادی در سال ۱۳۷۹، در سن ۱۳ سالگی، ورزش پرورش اندام را آغاز کرد. او در سال ۱۳۸۴، یعنی ۳ سال پس از شروع فعالیت حرفه‌ای، موفق شد قهرمانی بزرگسالان را در استان فارس و مقام سوم کشوری را به دست آورد. چوپان پس از چندین سال فعالیت حرفه‌ای در رشته پرورش اندام از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۵ به عضویت ثابت تیم ملی بدنسازی ایران در آمد.

او مدیریت یک باشگاه مجهز بدنسازی را در شهر شیراز بر عهده دارد. هادی چوپان تا مقطع دیپلم تحصیل کرده است. قهرمانی‌های وافر و متعدد هادی چوپان موجب شده که به او لقب گرگ ایرانی یا پارسی را بدهند.

هادی چوپان در چندین دوره مسابقات فدراسیون جهانی بدنسازی و تناسب‌اندام نیز شرکت کرد و عناوین ملی و بین‌المللی مختلفی را به دست آورد. او در سال ۲۰۱۹، در مسابقات مستر المپیا، با کسب عنوان سوم و دریافت جایزه قهرمان مردم، شگفتی‌ساز شد. در سال ۲۰۲۰، او در مسابقات مستر المپیا به مقام چهارم دست یافت و در سال ۲۰۲۱ نیز با تکرار عنوان سومی خود، به یکی از مدعیان اصلی قهرمانی در سال ۲۰۲۲ تبدیل شد.

در مسابقات مستر المپیا ۲۰۲۲، هادی چوپان با شکست دادن رقبای سرسختی مانند بردلی کوپر و براندون کوری، به مقام قهرمانی دست یافت و نام خود را به عنوان اولین ایرانی قهرمان مستر المپیا در تاریخ ثبت کرد. این موفقیت بزرگ، باعث شد تا هادی چوپان به عنوان یک قهرمان ملی و الهام‌بخش برای جوانان ایرانی شناخته شود.

هادی در حال حاضر در شهر شیراز زندگی می‌کند و یک باشگاه بدنسازی را اداره می‌کند. او همچنین یک برند لباس ورزشی به نام “Hadi Choopan” را تأسیس کرده است.

مستر المپیای ۲۰۲۳

او در سال ۲۰۲۳ به مرحله نیمه‌نهایی این مسابقه راه یافت و موفق به دریافت مقام دوم شد. درک لانسفورد متولد ۱۴ می ۱۹۹۳، بدنساز آمریکایی در مسترالمپیا ۲۰۲۳ با وجود آثار دوپینگ و تزریق که داشت، قهرمان شد و هادی چوپان دوم شد. هادی چوپان بعد از اعلام نتایج سالن را ترک کرد و دو روز بعد از برگزاری مسترالمپیا، رئیس مستر المپیا از او دلجویی کرد و گفت در مسترالمپیا ۲۰۲۴ منتظرت خواهیم بود. هادی چوپان با اقتدار گفت قهرمان مسترالمپیا ۲۰۲۴ من هستم و مسترالمپیا ۲۰۲۴ مال من است. جالب است بدانید جیک وود سال ۲۰۲۰ برند مسترالمپیا را به مبلغ ۲۰میلیون دلار خرید و مالک آن شد! دن سالمون نیز از سال ۲۰۱۹ تاکنون ریاست مسترالمپیا را بر عهده دارد  و مدیر عامل مستر المپیا است. دن سالمون از هادی چوپان دلجویی کرد و دو روز بعد از مسترالمپیا به هادی گفت یازده ماه دیگر روی استیج مسترالمپیا منتظرت خواهیم بود.

افتخارات هادی چوپان:

قهرمان مستر المپیا ۲۰۲۲، مقام سومی مستر المپیا ۲۰۱۹ و ۲۰۲۱چهارمی مستر المپیا ۲۰۲۰،قهرمان آسیا ۲۰۱۸،قهرمان جهان ۲۰۱۸،قهرمان آرنولد کلاسیک ۲۰۱۹،قهرمان جایزه بزرگ دبی ۲۰۱۹،قهرمان جایزه بزرگ بلژیک ۲۰۱۹

افتخارات هادی چوپان برای ایران:

اولین ایرانی و دومین آسیایی قهرمان مستر المپیا اولین ایرانی برنده ساندو.

فرزندان هادی چوپان

هادی ۲ فرزند دارد؛ یک دختر به نام نادیا و یک پسر به نام حافظ که علاقه ای به حضور فرزندانش در رشته بدنسازی ندارد.

مصاحبه با هادی چوپان:

در سال ۲۰۲۳، هادی در مصاحبه‌ای با وب‌سایت پرورش اندام ایران، از سختی‌ها و موفقیت‌های خود در این رشته گفت. او در این مصاحبه، هدف خود را از ادامه فعالیت در رشته پرورش اندام، الهام‌بخش بودن برای جوانان ایرانی و کمک به رشد این رشته در ایران عنوان کرد.

هادی چوپان، با کسب عنوان قهرمانی مستر المپیا، نام خود را به عنوان یکی از بزرگترین بدنسازان تاریخ ثبت کرد. او الهام‌بخش بسیاری از جوانان ایرانی است و نشان داده است که با تلاش و پشتکار، می‌توان به هر موفقیتی دست یافت.

یک بدنساز لازم است از لذت هایی که عموم مردم از آن بهره می برند، خود را محروم کند تا اختلالی در روند رشد عضلانی او ایجاد نشود. بدنسازان حرفه ای اغلب خود را از حضور در مهمانی ها و دورهمی های دوستانه، مسافرت تفریحی و … محروم می کنند تا به هدف خود که رسیدن به حداکثر رشد عضلانی خشک بدون چربی است برسند. احتمال رسیدن به موفقیت برای افرادی که در هر زمینه ای، قدرت تحمل سختی ها را برای رسیدن به هدف دارند، بیشتر است.

پایان پیام/