آذر ۹, ۱۴۰۲

بُراق حامیم

پایگاه خبری تخصصی هنر ایرانی اسلامی

خانه » تازه ترین اخبار روز دنیای هنر » «فرهنگ سینمای فارسی» در دو جلد منتشر شد

«فرهنگ سینمای فارسی» در دو جلد منتشر شد

فرهنگ سینما

فرهنگ سینما منتشر شد

کتاب «فرهنگ سینمای فارسی» به قلم وحید علیرضائی زیر نظر فرهاد قائمیان در دو جلد از سوی انتشارات عنوان منتشر شده است.

به گزارش پایگاه خبری هنری براق حامیم، همزمان با نزدیک شدن به ۲۱ شهریور ماه روز ملی سینما ایران، کتاب «فرهنگ سینمای فارسی» در دوجلد نوشته وحید علیرضائی در دوجلد از سال ۱۳۰۹ تا ۱۳۵۷ منتشر شده است.

پیش از این فرهاد قائمیان در گفت‌وگو با ایبنا گفته بود: کتاب‌های نقره‌فام زیر نظر من با هزینه شخصی چاپ می‌شود. به‌زودی هم کتاب دو جلدی «فرهنگ سینمای ایران» را که بسیار نفیس است به چاپ خواهیم رساند.

فرهنگ سینمای فارسی را انتشارات عنوان زیر نظر فرهاد قائمیان در دو جلد که جلد اول از حرف الف تا س و جلد دوم از حرف ش تا ی است. در این کتاب تمام فیلم‌های سینمایی از سال ۱۳۰۹ تا ۱۳۵۷ به ترتیب حروف الفبا آورده شده است. مثلا در بخش الف به فیلم‌هایی چون آب، آبی و رابی، آپارتمان نشین‌ها و… پرداخته است. در هر بخش مختصری از موضوع هر فیلم توضیح داده است و ژانر و سال ساخت و عوامل ساخت آن را ذکر کرده است.

در مقدمه کتاب توضیحاتی درباره اینکه منظور از سال ساخت چه زمانی است، منظور از ژانر چیست، اقتباس به چه معنا در متن آمده و دیگر اصطلاحاتی که درباره فیلم‌ها مورد نیاز است آورده شده است.

پایگاه خبری بُراق حامیم

You have successfully subscribed to the newsletter

هنگام تلاش برای ارسال درخواست شما خطایی روی داد. لطفا دوباره تلاش کنید.

بُراق حامیم will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.