آذر ۹, ۱۴۰۲

بُراق حامیم

پایگاه خبری تخصصی هنر ایرانی اسلامی

خانه » تازه ترین اخبار روز دنیای هنر »  برگزاری مراسم روز ملی شعر و ادب فارسی در تبریز

 برگزاری مراسم روز ملی شعر و ادب فارسی در تبریز

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی از برگزاری مراسم روز ملی شعر و ادب فارسی و تکریم مقام استاد شهریار در تبریز خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری هنری بُراق حامیم، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی اظهار کرد: مراسم روز ملی شعر و ادب فارسی و تکریم مقام استاد سیدمحمدحسین شهریار با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور هنرمندان سرشناس کشور ۲۷ شهریور در تالار پتروشیمی تبریز برگزار می‌شود.

وی گفت: این برنامه‌ها در سه حوزه پژوهشی و علمی، تولید محتوا مانند استوری موشن، کلیپ و پوستر و حوزه ترویجی مانند برگزاری نشست‌های ادبی و تولید محتوای ادبی و شعر برگزار می‌شود.

سید محمد حسین بلاغی با بیان اینکه روز ۲۷ شهریور برنامه محوری و اصلی بزرگداشت روز ملی شعر و ادب فارسی برگزار می‌شود افزود: قبل از ظهر این روز مزار استاد شهریار با حضور مردم، اهالی هنر، ادب و شعر در مقبره الشعرا گلباران می‌شود و بعد از ظهر نیز با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این همایش ملی در تالار پتروشیمی تبریز برگزار خواهد شد.

وی روز ملی شعر و ادب فارسی را ظرفیتی برای تبریز و معرفی پیشینه غنی و استوار ادبی این شهر و همچنین پتانسیل‌های قدرتمند آن در دوران معاصر برشمرد و بر اهمیت همگرایی و همپوشانی نهاد‌های فرهنگی برای برگزاری باشکوه‌تر آیین‌های ویژه روز ملی شعر و ادب فارسی و روز بزرگداشت استاد شهریار تاکید کرد و گفت: جزیره‌ای عمل نکردن و همراهی و همگرایی نهاد‌های فرهنگی و اصحاب فضل و فرهنگ اتفاقات مبارکی را در عرصه فرهنگ و ادب رقم می‌زند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: اشعار استاد شهریار دارای مولفه‌های مختلفی بوده و به جرات می‌توان گفت وی در شعر ترکی و فارسی فاخر و کم نظیر بوده و چنین شاعری که مسلط به دو زبان در دوره معاصر باشد بی نظیر است.

وی زمان شناسی استاد شهریار را از دیگر ویژگی‌های این استاد نام برد و اظهار کرد: استاد شهریار به مسائل زمان خود آشنا بود و با توجه به حساسیت به موضوعات اجتماعی، سیاسی، ملی، میهنی و منطقه‌ای آن زمان و درک صحیح از این مسائل بر مبنای آن کنشگری و شعرسرایی کرده و آثار وی اثربخش بود.

مراسم گرامیداشت روز ملی شعر و ادب فارسی و بزرگداشت استاد سیدمحمدحسین شهریار بیست و هفتم شهریورماه  با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تالار پتروشیمی تبریز برگزار می‌شود.

پیان پیام/

پایگاه خبری بُراق حامیم

You have successfully subscribed to the newsletter

هنگام تلاش برای ارسال درخواست شما خطایی روی داد. لطفا دوباره تلاش کنید.

بُراق حامیم will use the information you provide on this form to be in touch with you and to provide updates and marketing.