فروردین ۲۶, ۱۴۰۳

بُراق حامیم

پایگاه خبری تخصصی هنر ایرانی اسلامی

خانه » تازه ترین اخبار روز دنیای هنر » وزیر فرهنگ: نهضت اتمام پروژه‌های فرهنگی ادامه خواهد داشت

وزیر فرهنگ: نهضت اتمام پروژه‌های فرهنگی ادامه خواهد داشت

وزیر فرهنگ: نهضت اتمام پروژه‌های فرهنگی ادامه خواهد داشت

وزیر فرهنگ: نهضت اتمام پروژه‌های فرهنگی ادامه خواهد داشت

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ با بیان اینکه بسیاری از پروژه‌های نیمه تمام کشور با خطر فرسودگی مواجه بودند گفت: دولت مردمی طی یکسال گذشته بدون وقفه با یک روحیه انقلابی و جهادی به دنبال تکمیل پروژه‌های نیمه تمام کشور بوده است.

به گزارش پایگاه خبری بُراق حامیم محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ که در ادامه سفرهای استانی از صبح جمعه عازم استان مازندران شده بود در مراسم گشایش تالار مرکزی ساری این مجتمع را مجموعه ای کم نظیر دانست و گفت: سال گذشته که به استان مازندران سفر کرده بودم، بسیاری از اهالی فرهنگ و هنر این استان از نیمه کاره ماندن این تالار طی ۱۵ سال گلایه های داشتند زیرا بخش هایی از تالار فرسوده شده بود.

وی در ادامه گفت: برای تکمیل تالار مرکزی ساری طی ۱۵ سال بیش از ۷۰ میلیارد تومان تخصیص داده شده بود اما وزارت فرهنگ دولت مردمی طی یکسال گذشته حدود ۹۰۰ میلیارد ریال برای تکمیل و بهره‌ برداری تالار مرکزی ساری اختصاص داد.

وی با بیان اینکه اقدامات مهم نیاز به اراده قوی دارد، تصریح کرد: در حال حاضر ۱۵ مجموعه تالار  در سراسر کشور در دست احداث و تکمیل است که عمر برخی از این پروژه ها به بیش از ۱۵ سال می رسد که برخی از آنان اگر برای تکمیل آن اقدام نمی شد، باید به حوزه میراث دولت به عنوان پروژه های نیمه تمام واگذار می شد.

وزیر فرهنگ در ادامه به اهتمام دولت مردمی نسبت به نهضت تکمیل پروژه های نیمه تمام اشاره کرد و افزود: در دولت  مردمی بنا داریم به جای بازگویی شعارها، کارنامه اقدامات یکسال اخیر را ارائه دهیم زیرا اعضای دولت مردمی به دنبال انجام کارهای نمایشی نیستند.

وی با قدردانی از زحمات سیدمحمود اسلامی معاون توسعه و منابع انسانی وزارت فرهنگ برای تکمیل تالار مرکزی ساری گفت: نهایت تلاش خود را می کنیم تا با تجهیز و تکمیل کتابخانه مرکزی ساری، این مجتمع را تا سال آینده آماده بهره‌برداری شود.وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه زیربنای تالار مرکزی ساری ۱۲ هزار و ۹۶۷ مترمربع است، تصریح کرد: تالار مرکزی ساری دارای سه سالن اختصاصی سالن آمفی‌تئاتر  با ظرفیت ۶۰۱ صندلی، سالن موسیقی با ظرفیت  ۱۵۸ صندلی و سالن سینما با ظرفیت ۱۸۷ صندلی، کارگاه‌های آموزشی، کارگاه‌های ساخت دکور، کلاس‌های آموزشی، دفاتر انجمن‌های مختلف فرهنگی شامل موسیقی و تئاتر، هنرهای تجسمی و همچنین مکان‌های رفاهی شامل کافی‌شاپ، نمازخانه، نگارخانه، کتابخانه و فضاهای اداری، خدماتی و تأسیساتی است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پایان درباره جایگاه منطقه مازندران گفت: دولت‌های مهم و تاریخ‌ساز کشور در مازندران شکل‌گرفته‌اند و نام‌گذاری روز مازندران در تقویم جمهوری اسلامی ایران نشان از اهمیت نقش و جایگاه این استان در عرصه‌های مختلف کشور دارد.

گفتنی است، حضور در نماز جمعه ساری و دیدار با اهالی فرهنگ، هنر و رسانه از بخش های پایانی سفر استانی وزیر فرهنگ به استان مازندران به شمار می‌رود.

پایان پیام/